23 Mayıs 2022

Google Grow My Store Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Grow My Store Nedir? Ne İşe Yarar?

Grow My Store e-ticaretin pelerinsiz kahramanı Google’ın bir aracıdır. Google, Grow My Store ile önerilerek sunarak e-ticaret sitesi satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur. E‑ticaretiniz için çevrimiçi bir strateji uygulamak oldukça zor olabilir. Bu konuda da işinizi kolaylaştırmak için Google Grow My Store aracını kullanabilirsiniz.

Grow My Store, e-ticaret siteleri için özel olarak tasarlanmış daha fazla müşteri kazanmayı kolaylaştırıyor ve ihtiyacınız olan birçok konuyu size bildiriyor. Geow My Store e-ticaret sitenizdeki müşteri deneyimini etkileyen farklı yönleri analiz etmek ve size düzeltmeniz gereken noktalar hakkında fikir vermektir. Kritik konular hakkında bilgi almak ve neye ihtiyacınızın olduğunu öğrenmek için bu uygulamaya web sitenizin url’sini girmeniz yeterlidir. Web sitenizi Grow My Store’a tanıttıktan sonra e-ticaret sitenizle ilgili önemli verileri e-posta olarak alabilirsiniz.

Grow My Strore, 8 farklı konuda rapor sunar:
• Ürünler
• Fiziksel Mağaza Bilgileri
• Kişiselleştirilmiş Deneyimler
• Sorunsuz Alışveriş Yapma
• Rahat Sipariş Verme
• Müşteri Hizmetleri
• Güvenlik
• Mobil

Dijital mağazanıza en çok müşteriyi getiren kanallardan biri olan Google, bu araç ile sitenize daha çok ziyaretçi gelmesi ve gelen ziyaretçilerin alışveriş yapması için tavsiyeler sunar. Bu nedenle Google Grow My Store e-ticaret satışlarınızı artırmanız için önemli bir rehberdir.

Kısacası Grow My Store aracı sitenizin, sektörünüzdeki perakende sitelerine kıyasla durumunu öğrenip sitenizi etkili bir şekilde ileri taşımak için geliştirebileceğiniz alanları gösterir. Bununla beraber yeni müşterilere ulaşmanızı ve işletmenizi büyütmenizi sağlar.

Google Grow My Store

E-Ticaret Blog Yazıları

E-Ticaret Sitesinde Kategori Yönetimi Nasıl Olmalı?
30 Kasım 2020
E-Ticaret Sitesinde Kategori Yönetimi Nasıl Olmalı?

Kategori yönetimi; e-ticaret sitenizde satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerinizi ön plana çıkartma ve müşteri memnuniyetiyle beraber satın almaya teşvik etme yöntemlerinden biridir.

E-Ticaret Sitesi Analizi Nasıl Yapılır?
01 Temmuz 2023
E-Ticaret Sitesi Analizi Nasıl Yapılır?

E-ticaret sitesi analizi, sitenizin zayıf noktalarını belirlemenize, kullanıcı davranışını anlamanıza ve geliştirme fırsatlarını tespit etmenize yardımcı olur.

Marka Kişiliği Nedir?
23 Temmuz 2023
Marka Kişiliği Nedir?

Marka kişiliği, tüketicilerin markayla duygusal bir bağ kurmasını sağlar, marka farkındalığını artırır, marka sadakatini teşvik eder ve markanın rekabet avantajı elde etmesine yardımcı olur.