BLOG

E-ticaret sitenizi büyütmek için pazarlama stratejileri


Facebook Reklam Kütüphanesi Nedir?

Facebook’ta ilanını vereceğiniz reklam hakkında biraz ilhama ihtiyacınız varsa Facebook Reklam Kütüphanesi kaçırmamanız gereken bir araçtır.

Canva Nedir? Nasıl Kullanılır?

E-ticaret sitesi veya herhangi bir platform için kolayca tasarım yapmanızı, düzenlenebilir link paylaşmanızı, tasarımları hareketlendirmenizi sağlayan bir araçtır.

2023 Özel Günler Listesi

2023 yılı boyunca e-ticaret sitenizi canlandıracak sosyal medya içerikleri hazırlamak isterseniz aşağıdaki tarihleri kullanabilirsiniz.

Ürünlerinizde Viva Magenta Etkisi

Dünyada renk otoritesi olarak kabul edilen Pantone Renk Enstitüsü, herkesin merakla beklediği 2023 yılı rengini açıkladı.

Sosyal Medya İçin Gerekli 4 Ücretsiz Uygulama

Günümüzde sosyal medya kullanan tekil kişi sayısı oldukça fazla. Sosyal medya ile birlikte girişimci olan ve olmak isteyenlerin sayısı da artıyor. E ticaret sitesi kurduktan sonra işletmeyi sosyal medya ile desteklemek bu noktada çok önemli.

E Ticarete Nereden Başlamalıyım

Özellikle son yıllarda e ticaret sitelerini araştıranlar sayısı artıyor. Bu durum tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ile birlikte evlerden çalışan kişilerin girişimci ruhu da ortaya çıktı.

E Ticaret Maliyeti Nedir?

Günümüzde sosyal medya üzerinden ürün/hizmet satan çok fazla marka var. Kimisi e ticaret sitesi kurarken kimisi de önyargılı bir şekilde çok maliyetli olduğunu düşünerek bir site kurulumu yapmıyor.

E-Ticaret Firmaları İçin E-Fatura Zorunluluğu

E-ticaret yapmaya yeni başlayan kişilerin en sık gerçekleştirdikleri süreç fatura kesme ve gönderme sürecidir.

Sosyal Medyanın E-Ticaret Satışlarına Etkisi

Sosyal medyanın faydaları saymakla bitmez, e-ticaret yapan her markanın güçlü bir sosyal medya stratejisi olmalıdır. Sosyal medyası güçlü olan markaların satışları, web site ziyaretleri, ürün deneyim yorumları da artar.

Kargo Desi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Artık hepimiz online alışverişleri tercih eder olduk, bir ürün veya hizmet satın alırken de satış yaparken de e-ticaret hepimizin hayatında. E-ticaret sitesi şirketleri için satışlar kadar önemli bir diğer konu ise kargo.

Marka Tescili Nedir? Nasıl Yapılır?

Bir işletmenin ürettiği mal ya da hizmeti diğer işletmelere ait mal ya da hizmetlerden ayrılmasını sağlayan işaret markadır. Bu işaretin yasal olarak korunması ise marka tescilidir.

Stok Kodu Nedir?

Klasik ticarette de e-ticarette de işletme yöneticileri, ürünlerini düzenli bir şekilde takip edebilmek ve ürünlerin birbirleriyle karışmasını önlemek için çeşitli yöntemler kullanırlar.

Google Grow My Store Nedir? Ne İşe Yarar?

Grow My Store e-ticaretin pelerinsiz kahramanı Google’ın bir aracıdır. Google, Grow My Store ile önerilerek sunarak e-ticaret sitesi satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur.

Sanal Pos Nedir? Nasıl Kullanılır?

Nasıl ki mağaza alışverişlerinde, kredi kartı ya da banka kartı ile yaptığımız ödemelerde POS kullanıyorsak e-ticaret sitesi alışverişlerinde de kart kullanmamız gerekebiliyor

E-İhracat Nedir? Nasıl Yapılır?

E-ihracat, yurt dışına herhangi bir ürün ya da hizmet satışını ifade eder. Bir başka deyişle e-ticaret yolu ile satılan ürün ya da hizmetlerin, mikro ihracat kuralları çerçevesinde,

E- Ticaret Aşamaları Nelerdir?

E-ticarete başlamak için bazı aşamaları tamamlamanız gerekir. Bu süreç zor ve uzun gözükse de zaman kaybetmeden ilk adımınızı atmalısınız. İlk adımı attıktan sonra ise kalan adımları tamamlayarak e-ticaret yapmaya başlayabilirsiniz.

E-Ticaret Sitenizin SEO'sunu Geliştirecek 5 Yol

E-ticaret sitenizin ziyaretçi sayısını ve dolaylı olarak satışlarınızı artırmak için güçlü bir SEO çalışması yapmalısınız. SEO çalışmalarını geliştirmenin ise 5 farklı yolu vardır;

Google Analytics Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Analytics izleme kodu yüklü olan tüm web sitelerinin geniş anlamda trafik ölçümü yapabilmemize ve bu trafikleri belli zamanlar ile karşılaştırmamıza yarayan ücretsiz bir Google servisidir.

E-Ticaret Sitesi İçin Online Fotoğraf Düzenleme Siteleri

E-ticaret siteniz için, neredeyse fotoğraf çekmek kadar önemli olan bir diğer unsur ise online fotoğraf editörleri aracılığı ile fotoğraflarınızı düzenlemektir.

E-Ticaret Sitesinde Ödeme Yöntemleri

E-ticaret sitelerinin kurulum aşamasında kritik bir rol oynayan ödeme sistemleri, müşterilere alternatif seçenekler servis eden bir hizmet sunma ve kâr elde etme biçimidir.