BLOG

E-ticaret sitenizi büyütmek için pazarlama stratejileri


E-Ticaret Firmaları İçin E-Fatura Zorunluluğu

E-ticaret yapmaya yeni başlayan kişilerin en sık gerçekleştirdikleri süreç fatura kesme ve gönderme sürecidir.

Sosyal Medyanın E-Ticaret Satışlarına Etkisi

Sosyal medyanın faydaları saymakla bitmez, e-ticaret yapan her markanın güçlü bir sosyal medya stratejisi olmalıdır. Sosyal medyası güçlü olan markaların satışları, web site ziyaretleri, ürün deneyim yorumları da artar.

Kargo Desi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Artık hepimiz online alışverişleri tercih eder olduk, bir ürün veya hizmet satın alırken de satış yaparken de e-ticaret hepimizin hayatında. E-ticaret sitesi şirketleri için satışlar kadar önemli bir diğer konu ise kargo.

Marka Tescili Nedir? Nasıl Yapılır?

Bir işletmenin ürettiği mal ya da hizmeti diğer işletmelere ait mal ya da hizmetlerden ayrılmasını sağlayan işaret markadır. Bu işaretin yasal olarak korunması ise marka tescilidir.

Stok Kodu Nedir?

Klasik ticarette de e-ticarette de işletme yöneticileri, ürünlerini düzenli bir şekilde takip edebilmek ve ürünlerin birbirleriyle karışmasını önlemek için çeşitli yöntemler kullanırlar.

Google Grow My Store Nedir? Ne İşe Yarar?

Grow My Store e-ticaretin pelerinsiz kahramanı Google’ın bir aracıdır. Google, Grow My Store ile önerilerek sunarak e-ticaret sitesi satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur.

Sanal Pos Nedir? Nasıl Kullanılır?

Nasıl ki mağaza alışverişlerinde, kredi kartı ya da banka kartı ile yaptığımız ödemelerde POS kullanıyorsak e-ticaret sitesi alışverişlerinde de kart kullanmamız gerekebiliyor

E-İhracat Nedir? Nasıl Yapılır?

E-ihracat, yurt dışına herhangi bir ürün ya da hizmet satışını ifade eder. Bir başka deyişle e-ticaret yolu ile satılan ürün ya da hizmetlerin, mikro ihracat kuralları çerçevesinde,

E- Ticaret Aşamaları Nelerdir?

E-ticarete başlamak için bazı aşamaları tamamlamanız gerekir. Bu süreç zor ve uzun gözükse de zaman kaybetmeden ilk adımınızı atmalısınız. İlk adımı attıktan sonra ise kalan adımları tamamlayarak e-ticaret yapmaya başlayabilirsiniz.

E-Ticaret Sitenizin SEO'sunu Geliştirecek 5 Yol

E-ticaret sitenizin ziyaretçi sayısını ve dolaylı olarak satışlarınızı artırmak için güçlü bir SEO çalışması yapmalısınız. SEO çalışmalarını geliştirmenin ise 5 farklı yolu vardır;

Google Analytics Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Analytics izleme kodu yüklü olan tüm web sitelerinin geniş anlamda trafik ölçümü yapabilmemize ve bu trafikleri belli zamanlar ile karşılaştırmamıza yarayan ücretsiz bir Google servisidir.

E-Ticaret Sitesi İçin Online Fotoğraf Düzenleme Siteleri

E-ticaret siteniz için, neredeyse fotoğraf çekmek kadar önemli olan bir diğer unsur ise online fotoğraf editörleri aracılığı ile fotoğraflarınızı düzenlemektir.

E-Ticaret Sitesinde Ödeme Yöntemleri

E-ticaret sitelerinin kurulum aşamasında kritik bir rol oynayan ödeme sistemleri, müşterilere alternatif seçenekler servis eden bir hizmet sunma ve kâr elde etme biçimidir.

E-Ticaret Sitesi İçin Ürün Araştırması

Girişimcilikte, karar aşaması en zor ve derinlemesine araştırma gerektiren bu kritik süreç; ileriye dönük marka kaderini belirleyecek ve sağlam bir e-ticaret temellerini atacak önemli bir adımdır.

E-Ticaret Sitenizin Trafiğini Artırmanın Yolları

E-ticaret sitenizin her gün daha geniş kitlelere ulaşmasını istiyorsanız site trafiğini artırmanız gerekmektedir. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

E-Ticaret Siteniz İçin Fotoğraf Çekimi

E-ticaret sektöründe “mağaza vitrini” olarak adlandırılan ürün fotoğrafları; marka kalitesinin müşteriye yansımasına en iyi şekilde öncülük ederek, önemli bir hizmete ortaklık etmiş olur.

Google Benim İşletmem Nedir?

Google Benim İşletmem’e Gmail hesabınızla kaydolup doğrulama adımlarını gerçekleştirdikten sonra e-ticaret sitenizi arama kısmında aktif olarak gösterilmeye başlar.

E-Ticaret Siteniz İçin SWOT Analizi

Taşıdığı sorumluluğun temelinde erken tespit yatan Swot analizi; e-ticaret sitenizde iç ve dış etkenlerde riski en aza indirgemeyi de başarılı bir şekilde üstlenir.

Google Search Console Nedir?

Google Search Console, e-ticaret sitenizi geliştirme, hızlandırma, web site haritası, mobil kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimleri alanlarında veriler sunar.

E-Ticaret Sitesinin Avantajları

İçinde bulunduğumuz ve teknoloji çağı olarak adlandırdığımız bu 21.YY’da, ticaret yapan her girişimci, internetin sunduğu birçok faydadan yararlanabilmek ve marka bilinirliğini arttırabilmek için mutlaka bir e-ticaret sitesi sahip olmalı.