HEMEN BAŞLA
28 Şubat 2022

E-Ticaret Sitesi İçin Online Fotoğraf Düzenleme Siteleri

E-Ticaret Sitesi İçin Online Fotoğraf Düzenleme Siteleri

E-ticaret siteniz için, neredeyse fotoğraf çekmek kadar önemli olan bir diğer unsur ise online fotoğraf editörleri aracılığı ile fotoğraflarınızı düzenlemektir. Hatta farklı bir söylemle; doğru fotoğraf, doğru düzenleme aracından geçer de diyebiliriz. Ücretli/ücretsiz şekilde hizmet veren bu siteler, aradığınız tüm ihtiyaçlara yönelik cevap vereceği gibi, büyük sorunları pratik bir şekilde çözüme kavuşturabilir. Herhangi bir kurulum istemeyen bu tür siteler, diğer karmaşık programlara göre işlevsel bir öncelik verir ve herhangi bir bilgisayara bağlı kalmama avantajı ile süreci kolaylaştırma gibi ekstralar sunar. Bu alanda adını en iyi şekilde kullanıcıya benimsetmiş ve kalitesini görsel üzerine başarı ile şekilde yansıtmış belirli siteler aşağıdaki gibidir.

Canva; (Yarı ücretli) sık ziyaretçi listesi ile minimal fakat bir o kadar da çok yönlü fotoğraf editör sitesidir. Hazır şablon seçeneği ve tasarımsal çalışmaları ile kullanıcılar tarafından sevilen uğrak duraklardan biridir.

BeFunky; (Yarı ücretli) boyutlandırma, kolaj veya ışık-renk ayarını deneyimleyebileceğiniz araçlar içinde, dikkat çeken editör sitesidir.

FreeOnlinePhotoEditor.com; (Ücretsiz) metin yazımında veya efekt verme alanında da kendini ispatlamış başlıca gelen sitelerden biridir.

Fotor; (Yarı ücretli) bol ayar seçeneği ile profesyonel denilebilecek nitelikte hizmet veren editör sitesi, aradığınız tüm özellikleri içinde barındıran bir platformdur.

Photogramio; (Ücretsiz) yelpazesi geniş ve statikleri en yüksek olan bir editör sitesidir. Bünyesinde; video düzenleyici, dosya tipi dönüştürme, dosya sıkıştırıcı, webcam, GIF oluşturma, Minecraft skin editörü gibi işlevler barındırır.

• Photoramio; (Ücretsiz) pratik işlemler için son derece kullanışlı olması tercih edilebilirliğini arttırırken, kolaj hazırlama özelliği ile beğenileri kazanan bir web tabancı fotoğraf editör sitesidir.

Online Image Editor; (Ücretsiz) Türkçe desteği olmaması dezavantaj gibi görünse de ücretsiz olması ve görsel boyutlandırma açısından tercih edilebilirliği yüksek sitelerden biri.

Pixlr; (Yarı ücretli) kabiliyeti ve işlevi yüksek bir web editörlerinden biridir. Ayrıca arayüzü ve sunduğu işlemler profesyonele yakın olup, işlerinizi en kapsamlı şekilde yürütebileceğiniz ideal adrestir.

Picmonkey; (Yarı ücretli) basit kullanışlı arayüzü ile işlevsel bir odak sunar. Kısıtlı şekilde grafik oluşturmanıza yardımcı olurken ayrıca GIF özelliği ile animasyon yapabilmeniz de mümkün.

PiZap; (Yarı ücretli) tasarım oluşturma sürecinde üst seviyede destek sağlayarak, grafik düzenlemelerinde işinize yarayacak boyutta destek sağlar.

Photopea; (Yarı ücretli) Photoshop programını anımsatan arayüzü ile tanıdık bir tasarım sunan foto editör, çeşitli olarak farklı formatları desteklemesi ile beğenileri toplayan bir tasarım programıdır.

Befunky Photo Editor; (Yarı ücretli) Grafik çalışmalarınızı da sürdürebileceğiniz, ışık-renk ayarlarında dahi düzenleme yapabileceğiniz ideal bir çalışma ortamı sunan online editör sitesidir.

Fotoğrafın önemine dair detaylı bilgi içeren “E-Ticaret siteniz için fotoğraf çekimi” adlı yazımızı muhakkak okumalısınız!

E-Ticaret Blog Yazıları

2023 Özel Günler Listesi
20 Aralık 2022
2023 Özel Günler Listesi

2023 yılı boyunca e-ticaret sitenizi canlandıracak sosyal medya içerikleri hazırlamak isterseniz aşağıdaki tarihleri kullanabilirsiniz.

En Etkili Pazarlama Teknikleri
23 Haziran 2023
En Etkili Pazarlama Teknikleri

Günümüzde işletmelerin başarısı, etkili pazarlama stratejilerine bağlıdır. İşletmeler, hedef kitlelerine ulaşmak, marka bilinirliğini artırmak ve satışları teşvik etmek için etkili pazarlama tekniklerini kullanmalıdır.

E-Ticaret Sitesi SEO'su İçin Rakip Analizi Nasıl Yapılır?
01 Temmuz 2023
E-Ticaret Sitesi SEO'su İçin Rakip Analizi Nasıl Yapılır?

E-ticaret sitesi SEO'su için rakip analizi yapmanın önemi ve nasıl yapılacağına dair kapsamlı bir rehber.