E Ticarete Nereden Başlamalıyım


E Ticarete Nereden Başlamalıyım

Özellikle son yıllarda e ticaret sitelerini araştıranlar sayısı artıyor. Bu durum tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ile birlikte evlerden çalışan kişilerin girişimci ruhu da ortaya çıktı. İnternet üzerinden satış yapan firmaların ilk etapta nereden başladıklarını sizin için araştırdık. Hadi gelin e ticarete nereden başlamalısınız bunun yanıtını beraber bulalım.

Öncelikle e ticaret yapacağınız platformu seçmelisiniz. Nereden satış yapacaksınız? Bir platform size hedef kitlenizi bulmanız için yeterli bir alt yapıya sahip mi bunu araştırmalısınız. Mobil ve web sitesi görünümü, fiyatlandırması, ticaret araçları da araştırılması gereken ilk aşamalar.

E ticaret sitesi seçiminden sonra hedef kitlenizi belirlemek oldukça önemli sebebi ise hedef kitleniz ürün fiyatlandırma aşamasında size yön gösterecektir.

Ürün kategorisini bulmak; yani ne satacaksınız? Hedef kitlenize uygun ürün veya hizmet bununla doğru orantılıdır. Öte yandan kar oranını hesaplarken hedef kitleye uygunluk göz önünde bulundurulmalıdır.

Toptancı veya tedarikçi bulmak ürün sürekliliği için dikkat edilmesi gereken durumdur. Stok tükendiğinde kolayca ürün girişi yapabilmek müşteriyi elde tutmak olarak markaya olumlu yansır.

E ticaret siteniz için entegre edebileceğiniz bir alan adı satın almanız gerekir. Müşterilerinizin genel itibariyle güvenilirliği internet sitesinin doğru çalışmasından geçer. Bu nedenle alan adınız mutlaka olmalı.

Ürün girişlerini yaptıktan sonra belli aralıklarla kampanya yapmanız devamlı müşterilerinize bunun bilgisini vermek doğru strateji ile satışlarınızı güçlendirmeye neden olur.

Eğer bir e ticaret yapmak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız Goyomod hep yanınızda! Bize ulaşabilirsiniz.


Kendi E-Ticaret Siteni Kurmaya Hazır Mısın?

7 Gün Ücretsiz Hemen Başla

E-Ticaret Blog Yazıları


E-Ticaret İş Planı Nasıl Yazılır?

E-Ticarette Satışları Artırmak için Mikro Dönemsel Kampanyaların Gücü

Başarılı Bir E-Ticaret İşletmesi Oluşturmanın İpuçları

E-Ticarette Ne Satabilirim? Başarılı Ürün Seçimi İçin 10 İpucu

E-Ticarette Ne Satabilirim? 15 Karlı İş Fikri

Google Alerts ile E-Ticaret Sitenizi Yükseltme Rehberi

E-Ticaret Sitesi Reklamı Nasıl Yapılır?

E-Ticaret Sitenize Ziyaretçi Çekmek İçin 10 Etkili Yol

Microsoft Clarity Nedir?

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir?