26 Aralık 2022

Canva Nedir? Nasıl Kullanılır?

Canva Nedir? Nasıl Kullanılır?

E-ticaret sitesi veya herhangi bir platform için kolayca tasarım yapmanızı, düzenlenebilir link paylaşmanızı, tasarımları hareketlendirmenizi sağlayan bir araçtır. Dilerseniz mobil ya da masaüstü cihazınıza yükleyebilir dilerseniz web sitesi üzerinden tasarım yapmaya başlayabilirsiniz.

E-ticaret sitelerinin banner alanları, slider alanları, blog bölümleri tasarım ihtiyacının yoğun olduğu alanlardır. Bununla beraber bir e-ticaret sitesinin sosyal medya hesapları için ve pazaryerlerinde satış yapıyorsa pazaryerlerindeki mağazaları için de tasarıma ihtiyacı bulunmaktadır. Canva e-ticaret sitesi sahiplerine sermayesiz tasarımlar sunuyor.

Canva’nın içinde yüzlerce hazır şablon bulunmaktadır ve bunları özelleştirerek tasarımlarınızı kolayca yapabilirsiniz.

Tasarımlarınızda Canva Kullanmanın Avantajları

• Herhangi bir tasarım bilgisi olmayan kişiler bile Canva kullanarak kolay ve hızlı bir şekilde tasarım yapabilmektedir.

• Canva içerisinde banner, slider, kartvizit, Twitter kapak fotoğrafı, Instagram gönderisi, Düğün Davetiyesi, Facebook gönderisi gibi birçok alanda tasarım yapmak mümkündür.

• Fotoğraflar bölümüyle kullanıcılarının ücretli ve ücretsiz bir şekilde fotoğraf seçmesine olanak sağlamaktadır.

• Canva içerisinde bulunan şablonlar sayesinde kullanıcılar tasarım fikirleri edinebilmektedir ve bu tasarım fikirlerini kullanarak tasarımlarını daha hızlı bir şekilde yapabilmektedir.

• Ücretli ve ücretsiz Canva hesabı olanların yararlanabileceğini binlerce bileşen ile sizlerde tasarımlarınıza figürler ekleyebilir ve tasarımlarınızı daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

• Canva yazı tipleri içerisinde sizlere ücretli ve ücretsiz birçok yazı tipinden yararlanmak imkanı sağlamaktadır.

• Özellikle Instagram story tasarımı yapmak isteyen kişilerin yararlanabileceği animasyonlar özelliği ile sizler de hareketli videolar tasarlayabilir ve profesyonel bir şekilde paylaşımlarınızı şekillendirebilirsiniz.

E-Ticaret Blog Yazıları

E-ticaret Sitesi İşletmeleri İçin Instagram
24 Temmuz 2023
E-ticaret Sitesi İşletmeleri İçin Instagram

Instagram, e-ticaret sitesi işletmeleri için güçlü bir pazarlama aracıdır ve görsel içeriklerin etkili bir şekilde kullanılmasına olanak tanır.

Hakkımızda Yazısı Yazmak için İpuçları
08 Şubat 2021
Hakkımızda Yazısı Yazmak için İpuçları

Markaların e-ticaret sitelerinde mutlaka yer vermesi gereken gezinme başlıklarından biri de “hakkımızda” olmalıdır.

Kaliteli görsel kullanımının satın almaya etkisi
25 Ekim 2020
Kaliteli görsel kullanımının satın almaya etkisi

Özellikle e-ticaret yapan firmalar için görsel seçimi oldukça önemlidir. Çünkü e-ticaret sitenizdeki bir ürün resmi, tüketicilerin satın alma eğilimlerini yüksek oranda etkiler.