HEMEN BAŞLA
26 Aralık 2022

Canva Nedir? Nasıl Kullanılır?

Canva Nedir? Nasıl Kullanılır?

E-ticaret sitesi veya herhangi bir platform için kolayca tasarım yapmanızı, düzenlenebilir link paylaşmanızı, tasarımları hareketlendirmenizi sağlayan bir araçtır. Dilerseniz mobil ya da masaüstü cihazınıza yükleyebilir dilerseniz web sitesi üzerinden tasarım yapmaya başlayabilirsiniz.

E-ticaret sitelerinin banner alanları, slider alanları, blog bölümleri tasarım ihtiyacının yoğun olduğu alanlardır. Bununla beraber bir e-ticaret sitesinin sosyal medya hesapları için ve pazaryerlerinde satış yapıyorsa pazaryerlerindeki mağazaları için de tasarıma ihtiyacı bulunmaktadır. Canva e-ticaret sitesi sahiplerine sermayesiz tasarımlar sunuyor.

Canva’nın içinde yüzlerce hazır şablon bulunmaktadır ve bunları özelleştirerek tasarımlarınızı kolayca yapabilirsiniz.

Tasarımlarınızda Canva Kullanmanın Avantajları

• Herhangi bir tasarım bilgisi olmayan kişiler bile Canva kullanarak kolay ve hızlı bir şekilde tasarım yapabilmektedir.

• Canva içerisinde banner, slider, kartvizit, Twitter kapak fotoğrafı, Instagram gönderisi, Düğün Davetiyesi, Facebook gönderisi gibi birçok alanda tasarım yapmak mümkündür.

• Fotoğraflar bölümüyle kullanıcılarının ücretli ve ücretsiz bir şekilde fotoğraf seçmesine olanak sağlamaktadır.

• Canva içerisinde bulunan şablonlar sayesinde kullanıcılar tasarım fikirleri edinebilmektedir ve bu tasarım fikirlerini kullanarak tasarımlarını daha hızlı bir şekilde yapabilmektedir.

• Ücretli ve ücretsiz Canva hesabı olanların yararlanabileceğini binlerce bileşen ile sizlerde tasarımlarınıza figürler ekleyebilir ve tasarımlarınızı daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

• Canva yazı tipleri içerisinde sizlere ücretli ve ücretsiz birçok yazı tipinden yararlanmak imkanı sağlamaktadır.

• Özellikle Instagram story tasarımı yapmak isteyen kişilerin yararlanabileceği animasyonlar özelliği ile sizler de hareketli videolar tasarlayabilir ve profesyonel bir şekilde paylaşımlarınızı şekillendirebilirsiniz.

E-Ticaret Blog Yazıları

2023 Özel Günler Listesi
20 Aralık 2022
2023 Özel Günler Listesi

2023 yılı boyunca e-ticaret sitenizi canlandıracak sosyal medya içerikleri hazırlamak isterseniz aşağıdaki tarihleri kullanabilirsiniz.

Türkiye'deki Popüler Kargo Firmaları
17 Haziran 2023
Türkiye'deki Popüler Kargo Firmaları

E-ticaretin büyük bir patlama yaşadığı günümüzde, kargo firmaları önemli bir role sahip olmuştur. Ürünlerin güvenli ve hızlı bir şekilde müşterilere ulaşmasını sağlayan kargo şirketleri, Türkiye'de geniş bir ağa sahiptir.

E-Ticaret Sitesi ve Pinterest
02 Temmuz 2023
E-Ticaret Sitesi ve Pinterest

Pinterest, çevrimiçi bir görsel keşif ve paylaşım platformudur. Kullanıcıların ilgi duydukları konular hakkında fikirler bulmalarını, görselleri kaydetmelerini ve paylaşmalarını sağlar.